Apsauga nuo kurmių

Kurmis, rausdamas savo urvą, išstumia perteklinį gruntą vertikaliai į vejos paviršių, taip padarydamas netipišką vulkano formos kauburį. Kurmių padaroma žala vejos įrengimui ir augalams daugeliu atvejų yra atsitiktinė, nes dauguma kurmių nėra vegetarai, o minta įvairiais dirvoje esančiais vabalais. Kauburys, kurį suformuoja kurmių išstumtas gruntas, dažnai būna labai pastebimas vejoje, kurmiarausio viršuje iškelta žolė žūva ir tose vietose atsiranda juodi lopiniai pievoje. Taip pat žinoma, kad kurmiai gali pakenkti namo pamatams ar sienų konstrukcijoms dėl tuštumų, atsiradusių išrausus urvus.

Tam, kad vejos įrengimas ir apželdinimo darbai džiugintų ilgai ir suformuoti kauburiai negadintų vejos, nepakenktų augalams, svarbu išvengti kurmių savo sklype. Apsauga nuo kurmių gali būti dvejopa. Galima arba kurmius naikinti, arba nuo jų apsisaugoti, kad nepatektų į sklypą ir nesugadintų vejos.

Apsauga nuo kurmių, kurią siūlome yra humaniškas būdas išvengti vejos sugadinimo. Apsaugai naudojame specialų tinklą, kuris neleidžia kurmiams raustis bet kur. Pastebėta, kad kurmiai rausia dvejopo tipo tunelius. Magistraliniai kurmių tuneliai gali pasiekti 1,2 m gylį, o kiti kurmių urvai yra arti paviršiaus, tame derlingame žemės sluoksnyje, kuriame kurmiai ieško maisto.

Apsaugoti veja nuo kurmių galimą horizontaliai arba vertikaliai. Horizontali apsauga prasideda nuo tranšėjos aplink sklypą iškasimo 1-1,2 m gylyje, tinklas nuo kurmių į tranšėją įstatomas vertikaliai ir tranšėja užkasama. Taip padaroma vertikalus užtvaras kurmiams patekti į sklypą, tačiau, jeigu kurmiai jau yra Jūsų sklype, tokios užtvaros neužteks. Tokiu atveju reikalinga horizontali apsauga nuo kurmių. Tam prieš įrengiant veją maždaug 5-10 cm gylyje paklojamas ir užkasamas lygiai toks pat tinklas.

Jeigu jau yra įrengta puošni veja, natūralu, kad įrengiant apsaugą nuo kurmių nesinori darkyti esamos vejos ir paskui vėl ją iš naujo įrengti. Tad galima įrengti vertikalia tinklo apsaugą arba naudoti repelentus nuo kurmių. Repelentai – tai specialios cheminės medžiagos, kurios atbaido kurmius. Repelentai išbarstomi norimame vejos plote kaip trąšos. Palijus lietui ar palaisčius, repelentas tirpsta ir cheminės medžiagos kartu su drėgme geriasi į dirvožemį, padengdami kurmių maistą specialia medžiaga, kurio nemėgsta kurmiai. Tokia apsauga nuo kurmių gyvūnams nesuteikia galimybės maitintis ir jie maisto ieško kitur. Tokį repelentų išbarstymą reikia atlikti keletą kartų per metus.

Dar vienas apsaugos nuo kurmių būdas yra specialios granulės, kurias reikia įterpti į dirvožemį. Granulės išmirkytos cheminiame tirpale, kuris yra aštraus kvapo. Norint išnaikinti iš vejos kurmius tokiu būdu pirmą kartą, reikia įdėti nemažai darbo. Kiekviename kvadratiniame metre reikia padaryti grunte sklype apie 20cm ir  įberti 1-2 granules į ją. Taip gyvūnai pasišalina iš norimo vejos ploto, kuriame panaudotos granulės. Tokio būdo trūkumas tas, kad kiekvieną kartą reikia įdėti daug darbo, granules reikės įterpti į dirvožemį kiekvienais metais. Visgi kitais metais jau užteks granules įterpti sklypo perimetru, ir taip kurmiai nepateks į sklypą.

 

Mes parduodame labai tvirtą tinklą nuo kurmių (3,5kN/m), akutės dydis 15x15mm, svoris 50g/m2.

Tinka vejos sutvirtinimui, apsaugo gruntą nuo erozijos, idealus nedideliems šlaitams sutvirtinti.

Parduodami rulonai: 1x100m, 1x200m, 2x100m, 2x200m.