Sąmanų naikinimas

Sąmanos gali įsivyrauti dėl keleto priežasčių - dėl per didelės drėgmės vejoje, kai veja pavėsyje ar dažniau užsilaiko vanduo, dėl esamo rūgštaus dirvožemio ar dėl natūralaus dirvožemio rūgštėjimo per keletą metų.

Paprasčiausias ir greičiausias būdas išnaikinti arba sumažinti sąmanų paklotą yra mechaniais įrankiais. Tam tinka tvirtas sodo grėblys. Tokiu būdu mechaniškai išpešiojant sąmanas pasišalina dalis sveikos vejos, išpešiojus samanų paklotą atrodo, kad atsiranda duobės. Taip yra todėl, kad vejos velėna augant kyla į viršų, o sąmanų paklotės jau nebėra. Sulyginus atsiradusias duobutes užpylus žemėmis ir pabarsčius sėklomis, sudygsta nauja veja. Tačiau toks metodas turi vieną trūkumą - tai didelių fizinių jėgų reikalaujantis darbas. Tam pakeisti galima naudoti mechanizmus, kurie tai padaro greičiau ir lengviau. Rinkoje yra specialios trąšos samanotoms vejoms. Tai tokios pat trąšos, kaip ir įprastinės, tačiau jose yra papildomai geležies junginių, kurių sąmanos nemėgsta. Staigiai padidėjus geležies vejoje, sąmanos pradeda nykti, formuojasi juodi sunykusių sąmanų plotai, kuriuos vėlgi reikia mechaniškai pašalinti.

Dar vienas, bene veiksmingiausiais ilgalaikio sąmanų šąlinimo būdas yra šarminių medžiagų išbarstymas ant vejos. Šarminės medžiagos mažina dirvožemio rūštingumą. Tam tinka medžio pelenai. Tačiau jų paprastai nebūna pakankamai. Galima po veją išbarstyti dolomitsmilčio smiltis. Kad dolomitsmilčių išbarstymas paveiktų dirvos rūgštingumą, turi praeiti maždaug puse metų, kol pasimatys rezultatai.

Patikėkite sąmanų naikinimo darbus mūsų specialistams, o sutaupytą laiką skirkite mėgautis mūsų darbo rezultatais.