Lauko apšvietimas

Viena svarbiausių priežasčių, galvojant, ar verta investuoti į lauko apšvietimą, yra tai, kad trūksta laiko juo mėgautis. Naudojamas lauko apšvietimas bus naktį ir  tamsiu paros metu, o daugiausia veiklos mes nuveikiame  dieną. Lauko apšvietimas, kaip ir laistymo sistemos  įrengimas, yra dar vienas aplinkos tvarkymo ir  kraštovaizdžio  kūrimo ir pritaikymo sritis, reikalaujanti  specifinių žinių bagažo. Tam, kad sėkmingai  suprojektuotumėme ir sumontuotume žemos įtampos  apšvietimo sistemas, būtinas supratimas apie elektrines  varžas, transformatorius, šviestuvų tipus ir jų pastatymo  vietas, vandeniui nepralaidžius sujungimus ir šviesos  intensyvumo paskirstymą.
Dizainas
Vienas didelis žemos įtampos lauko apšvietimo privalumas  yra lankstumas. Kadangi kraštovaizdis keičiasi, augalai  auga ir naudojant teritoriją pasikeičia sklypo erdvių  funkcijos, svarbu turėti galimybę nesunkiai ir lengvai perkelti  lauko apšvietimo taškus į kitą norimą vietą be didelių  problemų. Nesvarbu, ar laiko apšvietimas įrengiamas ant  sienų, pakabinamas ant medžių, įkasamas į dirvožemį ar  statomas po atviru dangumi, apšvietimo taškai turi būti išdėstyti, kad būtų lengva juos prižiūrėti. Galimybė lengvai nuvalyti, pakoreguoti šviestuvo ar pakeisti lemputę yra labai svarbi. Jeigu lauko apšvietimo elementai naudojami palengvinti eismą, jie nuolat būna vietose, kur daug žmonių, šviestuvai turi būti patvarūs ir apsaugoti nuo sugadinimo.

Be to, kad lauko apšvietimas padeda ilgiau grožėtis sutvarkytu ir apželdintu sklypu,  kitas tikslas dažnai yra saugumas. Kartais gali prireikti papildomo darbo ir nedidelių investicijų, kad šios dvi lauko apšvietimo savybės papildytų viena kitą. Takų, laiptų ir sienų apšvietimas padeda pabrėžti galimai pavojingas vietas sklype ir taip užtikrinti patogų ir saugų naudojimąsi sutvarkyta teritorija, kartu paryškinant svarbiausius sklypo akcentus.