Piktžolių naikinimas.

Geriausia piktžolių naikinimo priemonė yra tinkamai paruošti sklypą vejos įrengimui. Išgrėbstyti ir pašalinti varpučio šaknis, jeigu vejos įrengimas planuojamas apžėlusiame ar apleista sklype, prieš atliekant grunto išdirbimo darbus, būtina esamą augmeniją išnaikinti. Masiškai išnaikinti augmeniją sklype naudojami herbicidai. Pačiausiai žinomas herbicidas Roundap, nors yra ir kotokių, kurių veikimas toks pat. Jau įrengtoje vejoje sisteminio herbicido naudoti negalima, nes išnaikintume veją.

Kad nepakenktume esamai vejai, naudojami kitokie herbicidai, kurie veikia tik plačialapes piktžoles, o vejos nepažeidžia. Kartais tokios piktžolės, kaip dirviniai asiūkliai, nepasiduoda vieno herbicido poveikiui, tam reikia sumaišyti keletą skirtingų herbicidų. Svarbu nenaudoti herbicidų per dažnai, nes toks cheminis vejos apdirbbimas šiek tiek rūgština dirvą. Jeigu vejoje atsirado varpučio, herbicidais nuo plačialapių piktžolių jų nesunaikinsime. Tam tinka mechaninis būdas. Taip pat galima atsargiai teptuku užtepti herbicido ant pavienių varpučio lapų.

Cheminis piktžolių naikinimas yra pati efertyviausia priemonė nepageidaujamai augmenijai vejoje išnaikinti. Tuo pačiu būtina imtis specialių apsaugos priemonių, kad nepakenktų aplinkui esantiems augalams ir žmonėms, naudoti apsaugines darbo priemones, turėti spacialią purškimui reikalingą įrangą. Tokius darbus geriausia patikėti specialistams.