Laistymo sistemos priežiūra

 

lLaistymo sistemą tinkamai įrengti neužtenka. Tam, kad ji ilgai tarnautų, svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Priežiūros laistymo sistemos nereikalauja daug. Tai priklauso nuo to, kokio tipo laistymo sistema įrengta sklype. Montuojant drėkinimo sistemą, galima įrengti specialius drenažinius vožtuvus, kad išsijungus laistymui ir sumažėjus sistemos slėgiui, vanduo per drenažinius vožtuvus išbėga iš laistymo vamzdžių ir sistemoje vandens nelieka. Kitas montavimo būdas, kai laistymo sistema montuojama be drenažinių vožtuvų, reikalauja daugiau priežiūros prieš žiemos sezoną. Paprastai laistymo poreikis sumažėja rudens pradžioje. Kai jau nebeplanuojama laistyti vejos, oro kompresoriaus pagalba būtina išpūsti vandenį iš sistemos. Tokiu būdu laistymo sistemos elementai (svarbiausia purkštuvai ir elektromagnetiniai vožtuvai, nes jų kaina santykinai nemaža) apsaugomi nuo sugadinimo, kai žiemą dėl įšalo vanduo užšąla laistymo sistemoje. Gali likti šiek tiek vandens laistymo sistemos vamzdžiuose, tai laistymo sistemos nesugadins.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad laistymo sistemos purkštuvai, vejos nelaistymo metu nėra aukščiau vejos pjovimo lygio, nes žoliapjovės peiliai sulaužys purkšuko viršų.Laistymo sistemos lietaus daviklį rekomenduojama žiemai uždengti ar apvynioti, kad tirpdamas ir šaldamas ledas per žiemą jo nesulaužytų.

Laistymo sistema paprastai lieka ta pati daugelį metų, ir per laiką gali pasikeisti laistomi plotai, vietoje vejos įrengiamos trinkelės, sklype pasodinami nauji augalai, esami augalai užauga ir trukdo laistymo sistemos darbui. Sistemos įrengiamos taip, kad esant būtinybei ir poreikiui, galima būtų išmontuoti esamus purkštukus ar juos perkelti į kitą vietą.