Laistymo sistemos montavimas

Ruošiantis įsirengti laistymo sistemą sklype, svarbu ir net gi būtina išsimatuoti visą plotą, kurį norite palaistyti. Nepamirštant išmatuoti didesnių sklypo elementų, tokių kaip namas, pavėsinė, takai, voljerai, suoliukai ar didesni augalai. Tai padės Jums planuojant laistymo sistemos montavimo procesą. Išsimatavę ir turėdami reikalingus matmenis, perbraižome sklypo planą ant popieriaus tam tikru pasirinktu masteliu. Sklypo plane pažymime esamus vandens šaltinius, reikalingus prijungti planuojamą laistymo sistemą.

 

Toliau būtina išmatuoti, kokį vandens kiekį galime paimti iš vandens šaltinio automatinės laistymo sistemos aprūpinimui vandeniu. Tam galime naudoti paprasčiausią kibirą, sakykim 10 litrų, ir pažiūrėti, per kiek laiko paliedus vandenį kibiras prisipildo. Tokiu būdu apytiksliai galime pasakyti, koks kiekis vandens yra įmanomas laistymo sistemos pilnam funkcionavimui ir patogiam laistymui. Taip pat įvertinę galimus sezoninio vandens tiekimo ir slėgio netolygumus, sumažiname gautą vandens srautą dar maždaug 20%, taip gaudami realų laistymo sistemos galimą vandens kiekį.

Žinodami sklypo matmenis, laistomų ir nelaistomų plotų išmatavimus, vandens šaltinio vietą ir parinkę reikalingo galingumo ir laistymo kampo purkštukus, galime suprojektuoti ir sumontuoti tokį laistymo sistemos variantą, kuris labiausiai atitiks sklypo reljefą ir laistymo poreikį.