Sodybos apželdinimas.

Sodybos apželdinimas skiriasi nuo miesto teritorijų apželdinimo. Paprastai prie namo esanti teritorija yra palyginti nedidele, tad jos priežiūrai galite skirti šiek tiek laiko. Tuo tarpu sodybos teritorija  yra žymiai didesnė, ir prižiūrėti tokią teritoriją reikia daugiau laiko ir pastangų. Todėl sodybos apželdinimas skiriasi nuo aplinkos šalia namo apželdinimo.

Įrengdami vejas sodybų teritorijoje, iškeliame klausimus, kiek laiko galėsite skirti sodybos priežiūrai, kaip dažnai galėsite pjauti veją, prižiūrėti augalus, juos laistyti ir tręšti. Yra sukurti spacialūs vejų mišiniai dideliems plotams. Taip vadinamos kaimiskoms pievoms naudojame sėklų mišinį, kuriame yra dobilų. Taip vejos nereikia papildomai tręšti azoto trąšomis. tačiau dobilai užaugina daugiau žaliosios masės ir pjaunant tai truputi trukdo. Visgi, ilgiau nepjovus dekoratyvinės reprezentacinės vejos, tokių kaip iš Golfmaster ar Sportmaster serijos sėklų, po ilgo laiko nupjovus veja atrodo negražiai, vejos apačia pradeda gelsti ir jai reikia laiko atsigauti. Įvertinus, kiek laiko galėsite skirti vejos priežiūrai, parinksime geriausiai augantį ir poreikius atitinkantį vejos mišinį.

Sodybos apželdinimas ypatingas tuo, kad čia jau tinka nebe visų rūšių augalai, dažniausiai sodinami augalai priderinami prie esamoje vietovėje augančių augalų, nebetinka labiau lepūs egzotiškų veislių augalai. Taip pat jau didesnė laisvė įsirengti vandens telkinį, aplinkui yra daugiau vietos, yra galimybė suplanuoti  vaismedžių ir vaiskrūmių sodą. Vejos įrengimas sodyboje skiriasi dar ir tuo, kad sklypo reljefas labiau netolygus, o išlyginti jį iki futbolo aikštės lygumo reikia įdėti daugiau darbo. Natūraliai suformuotas reljefas neišsiskiria iš aplinkos, sudaro harmoningą visumą su teritorijomis už apželdinamos sodybos. Pagrindinis reikalavimas įrengiant vejas didesnėse sodybose yra galimybė patogiai pjauti vejos pjovimo traktoriuku, nes dėl didelio ploto rankine žoliapjove tokius plotus šienauti trunka ilgai.